شما اینجا هستید   |

    اخبار : رونمایی پوستر دومین جشنواره پانتومیم

به گزارش خبرنگار هروتا، پوستر دومین جشنواه پانتومیم با حضور حسین محسنی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ،حسین  کریمی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان، رضا جوشعار دبیر دومین جشنواره پانتومیم هرمزگان ، حامد رضوانی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس وعضو هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان رونمایی شد.

رضا جوشعار دبیر دومین جشنواره پانتومیم هرمزگان عنوان کرد: جشنواره پانتومیم در ۵ بخش ” صحنه ای، محیطی، ادا بازی، پژوهش، مجازی از روز یکشنبه  ۲۶بهمن مورد بازبینی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: آثار برگزیده و شاخص را از طریق یکی از سایت های معتبر به صورت مستقیم پخش می کنیم.

دبیر دومین جشنواره پانتومیم در هرمزگان بیان کرد: رویکرد اصلی برگزاری این دوره از جشنواره پانتومیم در هرمزگان آموزش و پژوهش است و سعیمان بر این بود که در برگزاری این جشنواره از داوران اصلی و اساتید برجسته کشورمان استفاده کنیم.

جوشعار عنوان کرد: اساتید خوب در طول این جشنواره همراه ما بودند و از این طریق با آموزش دادن به هنرمندان در بخش های مختلف به آنها کمک بسزایی کردند.

وی تصریح کرد: این جشنواره وجه تمایز قابل توجهی با سایر جشنواره‌ها دارد و آن نیز، مستقل بودن جشنواره است و در هیچ نهاد و ارگانی ردیف بودجه‌ای ندارد.

دبیر دومین جشنواره پانتومیم در هرمزگان افزود: پانتومیم هنر انتقال مفاهیم، به زبان بدن بازیگری است. شاید هیچ هنری به اندازه پانتومیم نتواند حرکات بدن بازیگری را به خوبی منتقل کند.

جوشعار خاطر نشان کرد: امیدواریم با همت انجمن هنرهای نمایشی،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره پانتومیم برای سال های آینده رویکرد آن به سمت ملی شدن پیش برود

به اشتراک بگذارید : | | |